Katana na svetovno prvenstvo

V torek je z avtobusom na pot krenila slovenska kadetska in mladinska reprezentanca v ju-jitsu, ki se bo od 27. do 29. novembra v Atenah borila za medalje na svetovnem prvenstvu. Iz Društva borilnih veščin Katana bo nastopilo kar 9 tekmovalcev, kar je dobra četrtina slovenske ekipe, nastopili pa bodo:
Matic Derenda in Andrejka Ferenčak v mešanem paru duo sistema (branita zlato medaljo mladincev iz Hanaua leta 2007), Andraž Božičnik in Tilen Kolarič ter Jure Žabjek in Žan Obradovič bodo nastopili v moških parih v duo sistemu med kadeti, Peter Pšeničnik bo nastopil med borci v kat. mladinci do 85 kg (je aktualni evropski prvak v tej kategoriji), Matej Knezič bo nastopil kot debitant v borbah kadetov do 60 kg, Irma Pirc bo nastopila kot debitantka v borbah do 52 kg. Z njimi so na dolgo pot krenili trenerja Dejan Kink in Ognjen Saje, sodnik Stane Preskar ter Gabi Pirc, ki bo skrbela za zdravstveno varstvo celotne reprezentance. Vodstvo reprezentance, ki ga osebno vodi predsednik zveze Robert Perc, je namreč sprejelo vse možne preventivne ukrepe za zaščito mladih športnikov pred grozečimi gripami. Rezultati vseh tekmovalnih dni bodo na voljo na internetni strani Ju-jitsu zveze slovenije www.ju-jitsu.si. Reprezentanca se vrne domov v torek, 1.12., v dopoldanskih urah. DBA Katana bo svojim športnikom priredila svečan sprejem v telovadnici OŠ Globoko v sredo, 2. decembra, ob 18. uri.