V letu 2008 je Grad Sevnica gostil kolesarski maraton po Sloveniji »Rekreatur...prihaja«. Takrat so kolesarji v skupinah iz cele Slovenije prevozili Slovenijo po etapah, z vmesnimi postanki. Ustavili so se tudi v Sevnici, pri Lutrovski kleti na grajskem pobočju.
V letu 2009 je organizator Studio Oreh povabil vse organizatorje posameznih kontrolnih točk k skupni predstavitvi v Kranju. V soboto, 22. avgusta, so se na Glavnem trgu v Kranju predstavili: Kmetija Hrovat, Izletniška kmetija Roštohar in Zavod KŠTM Sevnica.V številčnem obisku tekmovalcev, mimoidočih in ostalih organizatorjev je cviček, hruškovo vino in ostali izdelki Kmetije Hrovat, suhomesnati izdelki kmetije Roštohar ter turistične zanimivosti občine Sevnica privabljala veliko število obiskovalcev. K dobrem vzdušju pa je pripomogel tudi David Dvoršak z Blance z zaigranimi skladbami na harmoniki. Organizator Andrej Zalokar je z organizacijo in izvedbo zadovoljen, k rekreativnem delu -h kolesarskim izzivom pa vabi tudi ekipe iz drugih krajev, da se na prihodnjih »Rekreatur ... prihaja« se udeležijo ogleda Slovenije s kolesom, saj bo tudi naslednje leto »Rekreatur... prihaja«.P. B.