V soboto, 30. maja, je na Gradu na Goričkem potekalo državno prvenstvo Slovenije v gorskem teku gor/dol. Razmočena proga je bila ekstremno zahtevna, kajti tekmovanje je potekalo v zelo hladnem deževnem vremenu. Tega prvenstva so se udeležili tudi nekateri člani AK Sevnica in osvojili en komplet medalj. Državna prvakinja je postala Brigita Karlovšek v kategoriji ženske C na 6 km dolgi progi. Srebrna medaljo je pri dekletih U14 osvojila Sara Karlovšek, medtem ko je bronasto medaljo pri fantih U 16 osvojil Jan Samide na 3 km dolgi progi.
Rezultati:
30.05.2009, Grad na Goričkem - Državno v gorskih tekih - gor/dol
ST. DEČKI U16 1994/95 3 km3. SAMIDE JAN - 94 12:47
MLADINCI 1990 in mlajši 6 km7. Povšič Miha - 91 26:18
DEKLETA U 14 1996/97 2400m2. KARLOVŠEK SARA - 96 8:424. Gorenc Katarina - 97 8:53
ŽENSKE 1964 in starejše 6 km1. KARLOVŠEK BRIGITA - 62 36:50