Košarjeva v Beogradu do bronastega odličja

Objavljeno: Sobota, 14.03.2020    Rubrika: Ostali športi Redakcija
janja kosar-ak sevnica

Levo Janja Košar iz AK Sevnica

V Beogradu je 7. in 8. marca potekalo Balkansko veteransko prvenstvo v atletiki. Združenje atletskih veteranov Slovenije (ZAVS) je zastopala tudi Janja Košar, sicer predsednica Atletskega kluba Sevnica, ki je v teku na 60 m osvojila 5. mesto, na 200 m pa tretje, s čimer je osvojila bronasto medaljo.

Košarjeva je z bronastim odličjem na velikem mednarodnem tekmovanju osvojila prvo žlahtno medaljo, skupno pa že stoto v karieri. V zadnjih dveh letih je iz srednje progašice prestopila v šprinterske discipline in s pomočjo trenerja iz Radeč napredovala zelo hitro in kljub poškodbi miniskusa osvojila svojo prvo medaljo na veliki tekmi. V letošnjem letu je začela sodelovati s svetovno rekorderko na 800 m Jolando Čeplak.

Vir: AK Sevnica