V soboto, 20. marca 2010, je v Budimpešti na igriščih Univerzitetnega atletskega kluba BEAC potekalo mednarodno prvenstvo Madžarske v speed badmintonu. Na turnirju najvišjega kakovostnega razreda je nastopilo 81 igralcev in igralk iz 10 držav. V konkurenci najboljših evropskih igralcev je Slovenijo predstavljala četverica igralcev Speed badminton kluba Radeče.
Izjemen uspeh je dosegel državni podprvak Miha Avberšek, ki je osvojil končno četrto mesto. Njegovo napredovanje po turnirski razpredelnici je navkljub odlični igri in celo osvojenem nizu v polfinalnem dvoboju zaustavil nepremagljivi švedski igralec Per Hjalmarsson. Zmagovalec zadnjega cup turnirja v Kranju in tretjeuvrščeni igralec državnega prvenstva Robi Titovšek je izpadel v osmini finala, medtem ko sta Dejan Kuselj in Matjaž Šušteršič svoja nastopa končala v spodnjem delu nastopajočih tekmovalcev. Turnir je sicer osvojil Per Hjalmarsson, ki je v finalnem dvoboju premagal Nemca Daniela Gossena.
M. Šuštaršič