17.10.2021

Na državnem veteranskem prvenstvu v badmintonu Rovan do drugega in Škof do tretjega mesta

Objavljeno: Ponedeljek, 11.10.2021    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
20211009_172848

Aljoša Rovan (levo) in Tadej Škof

V soboto, 9. 10. 2021, je v badminton centru Celje potekalo osmo državno veteransko prvenstvo. Kljub dejstvom, da so korona in vsi ti ukrepi kar zadosti vrezali v dvoranske športe, se je prvenstva udeležilo 60 igralcev, starejših od 35 let, iz 12 slovenskih klubov, med ostalimi tudi člani Badminton kluba Pišece in Badminton kluba Brežice.

V kategoriji nad 50 let je v igri posameznikov drugo mesto osvojil Aljoša Rovan (BK Brežice), medtem ko je Tadej Škof (BK Pišece) osvojil tretje mesto v kategoriji nad 35 let, prav tako v igri posameznikov. Ostali posavski igralci so obstali že v skupinah oziroma so se uvrstili med petim in osmim mestom.

Naslednji vikend bo v športni dvorani Gimnazije Brežice potekal drugi BZS AB turnir sezone, na katerem bodo nastopili najboljši slovenski badmintonisti ter tudi nekaj članov iz Pišec in Brežic.

Vir: BK Pišece