Na Splavarjevem teku najhitrejša Cvet in Finkova

Objavljeno: Ponedeljek, 28.06.2021    Rubrika: Ostali športi Redakcija
205151281_492175312016515_6581831975544842685_n

Zmagovalca Miran Cvet in Anja Fink z organizatorji

Prejšnjo nedeljo, 20. junija, je v Radečah oz. v okolici ribiškega doma na Hotemežu potekal 16. Splavarjev tek v organizaciji AK Radeče.

V izjemno vročih vremenskih razmerah, ki so tekačem precej otežile tek, je bil na 8 km (trije krogi po Hotemeškem polju) med 42 moškimi najhitrejši Miran Cvet (KGT Papež) s časom 26:51, drugo in tretje mesto pa sta osvojila člana AK Sevnica Miha Povšič (28:00) in Tjaš Pelko (28:31). Pri ženskah, kjer je nastopilo 17 tekačic, je slavila Anja Fink (AADS Slovan) s časom 29:35, druga je bila Gaja Ela Došlič (AK Žalec) s časom 39:19, tretja pa Suzi Kelher (ŠD Zdole) s časom 39:26. Štirje tekači in ena tekačica so tekli na 2,5 km, najhitrejša sta bila Lojze Mohar (ŠTD Lončar) in Nika Lukšič (Matick).

Pri izvedbi teka so pomagali tudi zaposleni v ZD Radeče in člani PGD Radeče.

P. P., foto: AK Radeče