12.12.2019

Naslovi državnih prvakov ponovno v Brežice

Objavljeno: Torek, 02.06.2009    Rubrika: Ostali športi

Orientacijski tek je v Sloveniji še slabo poznan šport. Razvil se je v Skandinaviji, pri nas pa je trenutno registriranih le 235 tekmovalcev. Vsako leto je pod okriljem OZS organiziranih sedem tekem slovenske orientacijske lige ter državna prvenstva.

Državna prvenstva so štiri: DP dolgih prog, DP srednjih prog, DP šprint in DP šatfet. Razlika je seveda v dolžini in zahtevnosti proge, pri štafetah pa tekmuje več tekmovalcev skupaj. V soboto 30. maja je potekalo državno prvenstvo srednjih prog. Organizatorji OK Azimuta so ga pripravili na zelo zahtevnem kraškem terenu pri Logatcu. Tekmovalci orientacijskega kluba Brežice so ponovno dosegli lepe razultate. V mladinskih kategorijah je naslov prvaka osvojil Vid Bogovič v M18. Mad dekleti pa je bila v kategoriji Ž18 druga Sara Gregl. V elitni kategoriji M21E je nalov državnega prvaka ubranil že nakaj časa najboljši orientacist v Slovenijii Andraž Hribar, ki je prav tako član OKB. Tretje mesto je v isti kategoriji zasedel Jaka Piltaver (tudi OKB). V ženski eliti M21E je drugo mesto osvojila članica OKB Nuša Hribar. Državni prvak je v kategoriji M35 postal tudi Bojan Jevševar.