V soboto je Karate zveza Slovenije v Trbovljah organizirala drugo pokalno tekmo v karateju za pokal Slovenije 2009. Sodelovalo je 44 klubov s skupaj 355 tekmovalci iz vse Slovenije. Tekmovanja so se udeležili tudi člani karate kluba SOLTEC iz Brežic.
V katah je bila najuspešnejša Nastja Galič, ki je v repasažu klonila šele po izvedbi kate za kolajno in tako osvojila 5. mesto med mlajšimi deklicami. V bojih je izgubila le borbo s kasnejšo zmagovalko in to v zadnjih sekundah z 0:1, kasneje pa si priborila bronasto kolajno. Vidnejši rezultat je dosegel še Aleksander Godler v bojih med starejšimi dečki, kjer je osvojil 5. mesto.