29.02.2020

Novi dve medalji za Patricijo Plazar

Objavljeno: Ponedeljek, 13.07.2009    Rubrika: Ostali športi

Na mladinskem državnem prvenstvu v atletiki v Mariboru 11. in 12. julija je blestela atletinja AK Radeče Patricija Plazar. Patricija je v soboto osvojila 2. mesto v teku na 400 m, v nedeljo v teku na 800 m pa 3. mesto z novim osebnim rekordom. Tako je radeška reprezentantka povečala svojo zbirko medalj z državnih prvenstev in potrdila svojo kvaliteto. Druga predstavnica AK Radeče Urška Oblak je osvojila 13. mesto v teku na 100 in 200 m.

V soboto, 11. julija, je bil na Trebelnem 12. tek za pokal Dolenjskega lista 2009. Atleti AK Radeče so dobro nastopili tudi na tem teku. Pri dečkih do 9 let je Aljaž Renko zmagal, Marko Pepelnak pa je osvojil 5. mesto. Pri deklicah iste starosti je zmagala Eva Pepelnak, najmlajša Manca Renko pa osvojila 4. mesto. Pri članicah na 4,5 km je bila Marta Gričar absolutno tretja in prva v svoji kategoriji. Pri ženskah je nastopila še Nataša Pepelnak in osvojila 5. mesto v svoji kategoriji. Pri članih na 7 km je bil Vinko Štempihar 3., Boris Ribarič pa 4. v svoji kategoriji. Nastopila sta še Darko Pepelnak in Stanko Renko.