6.04.2020

Odlični nastopi članov in članic šahovskega kluba Triglav Krško na članskem posamičnem in ekipnem državnem prvenstvu v pospešenem in hitropot

Objavljeno: Ponedeljek, 24.02.2020    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
3. mesto za članice ŠK Triglav Krško

Članice ŠK Triglav Krško so osvojile 3. mesto.

Mesec februar je vedno zelo intenziven šahovski mesec in tudi letos je bilo veliko pomembnih dogodkov na tem področju. Prvi je bilo državno prvenstvo članov in člani v ekipnem in posamičnem pospešenem in hitropoteznem šahu za leto 2020 v Murski Soboti.

Na tekmovanju je nastopila tudi selekcija ŠK Triglav Krško tako v ekipni moški, kot tudi ženski zasedbi v obeh kategorijah. Moško ekipo so sestavljali Samo Štajner, Jan Gombač, Peter Urbanč in Matej Požun, žensko ekipo pa Pia Marie Ružič in Ana Urbanč. Na posamičnem prvenstvu je zaradi logističnih problemov klub zastopal le Jan Gombač.

Tempo pri pospešenem šahu je bil 10 minut + 5 sekund / potezo za igralca, pri hitropoteznem šahu pa 3 minute + 5 sekund / potezo.