Člani Posavskega alpinističnega kluba so poletne dneve izkoristili za številne plezalne vzpone v naših in tujih gorah. Iz bogate bere izluščimo le nekatere: Rok Levičar je z različnimi soplezalci zmogel smeri Madona (ocenjeno s V, dolgo 300 m) v Nad Šitom glavi, DKV v Velikem Draškem vrhu, Severovzhodni raz (IV+, 500 m) Debele peči, Ogrin-Omersa (V-, 450 m) v Ojstrici, Platke v Raduhi ter še Žoharov stup v Kleku.
Prav tako dejaven je bil Edvin Nepužlan, ki je plezal Bavarsko smer (IV+, 800 m) v Triglavu, Hornovo v Jalovcu, Kaminsko (IV+, 350 m) v Mojstrovki, poletje pa zaključil s krajšimi smermi v Storžiču in Velikem vrhu nad Jezerskim. Goran Butkovič in Andreja Mlinarič sta avgust začela z Igličevo (V-, 350 m) v Mali Rinki in DKV (V, 400 m) v Velikem Draškem vrhu, poletje pa kronala s smerjo šeste stopnje - preplezala sta Direktno (VI, 600 m) v Štajerski Rinki. Goran je v navezi z Nejcem Pozvekom plezal še Richterjevo spominsko smer (VI, 300 m) in Smer Boba Marleya (VIII-, 120 m) v Nad Šitom glavi. Nejc je na svoj seznam vpisal še Centralno smer v Velikem Draškem vrhu (V+, 600 m), v navezi z očetom Gorazdom Pozvekom pa sta zmogla več zahtevnih klasik: smer Ekar-Jamnik (VI+, 300 m) v Dolški škrbini, Ašenbrenerjevo smer (VI+, 800 m) v Travniku in Peternelovo z Gorenjsko v triglavski severni steni (VII-, 1000 m). Matej Zorko in Romana Šalamon sta že v skoraj zimskih razmerah zadnjih dni preplezala Južni raz Skute (IV, 350 m).Na alpinistični odpravi v Kirgizistanu sta se mudila Bojan Jevševar in Silvo Rožman. Na hitro sta z nemalo težavami opravila s sedemtisočakom Pik Lenin (7134 m), kar je tudi najvišji osvojen vrh, na katerem so zaenkrat stali Posavci. Na višjih nadmorskih višinah so že bili pred leti - na osemtisočaku Cho Oyu, kjer pa so žal ostali brez vrha.
PAK