V nedeljo, 14.6.2009, je na Rijeki potekal 2. mednarodni turnir v speedmintonu za evropsko jakostno lestvico, na katerem so odlično nastopili prav vsi slovenski igralci. Naslov najboljšega na turnirju si je priigral Miha Avberšek iz Velenja, drugi je bil Sandi Weseisen iz Kranja ter tretji Tadej Škof iz Pišec.
Turnirja so se udeležili najboljši igralci iz Hrvaške, Srbije, Madžarske in Slovenije, vendar niso bili kos naši močni reprezentanci, ki jo konec meseca čaka evropsko prvanstvo v Beogradu.