Poligon v Gaju bo kmalu javno dostopen

Poligon Gaj naj bi kmalu zaživel.
Proga za hitrostne preizkušnje oz. poligon Gaj na območju vojaškega letališča v Cerkljah ob Krki je v zadnjih mesecih že dobila določeno podobo. Prva faza (od šestih) je po besedah predsednika Zveze za avto šport Slovenije – AŠ 2005, ki bdi nad tem projektom,
Antona Anderliča skoraj končana, tako da računa, da bodo lahko že od meseca maja dalje organizirali t. i. track day-e, kar pomeni treninge, usposabljanja, preizkušanja sposobnosti motoristov in avtomobilistov.

Vandali so med drugim že večkrat razbili steklo na enem izmed objektov v Gaju.
Prvi tak dogodek bo sicer že 1. maja, a bo zaprt za javnost. »Sicer je treba še nekatere stvari narediti, kot recimo poskrbeti za protihrupno zaščito, vendar je to tisto, o čemer smo se pogodbeno dogovorili z ministrstvom in tudi predstavili javnosti,« pravi in dodaja, da zaenkrat večjih dirkaških prireditev ne bo. V zadnjih mesecih so v Gaju stezo na novo asfaltirali, uredili izletne cone in postavili zaščitno ograjo – večina izvajalcev oz. podizvajalcev del je lokalnih obrtnikov –, tako da je ta objekt po Anderličevih besedah varen in zadošča vsem osnovnim zahtevam po preprečitvi morebitnih nesreč.

Anton Anderlič
Kot je še povedal za Posavski obzornik, imajo namen po prvomajskih praznikih sklicati tudi sestanek s predstavniki KS Cerklje ob Krki in krajani, na katerem jim bodo predstavili aktualno dogajanje v Gaju in njihove nadaljnje načrte. »Obenem bomo vse zainteresirane povabili, da se vključijo v naše dejavnosti in tudi na ta način kaj zaslužijo. Lokalni gasilci in društvo AMD Gaj so že vpeti v to, verjamem, da se bodo pridružili še drugi,« pojasnjuje Anderlič. Kot še pravi, bodo, takoj ko bo mogoče, nadaljevali še s preostalimi fazami izgradnje, med drugim bi radi uredili tudi t. i. off-road poligon za motokrosiste. Vmes je bilo območje Gaja večkrat tudi že tarča vandalizma (poškodovanje strojev, pretrganje kablov, razbijanje stekla), kar so tudi prijavili policiji. »Ko bo ta objekt še bolj dodelan, bomo postavili tudi varnostne kamere in ga še bolj zaščitili pred nepovabljenimi obiskovalci,« je še dejal Anderlič.
R. R.
Prispevek je bil objavljen v Posavskem obzorniku, ki je izšel 26. aprila 2017.