V Radovljici se je 23. maja zbralo skoraj 400 članov iz 16. Sindikatov vzgoje in izobraževanje območnih odborov, na 1. športnih igrah. Pomerili so se v sedmih športnih disciplinah. Posavci so sodelovali v plavanju, košarki, odbojki, namiznem tenisu, v šahu in vlečenju vrvi. Športne igre so se za Posavce dobro končale, saj so dosegli 1. mesto v plavanju in v vlečenju vrvi, 2. mesto v šahu in namiznem tenisu ter 3. mesto v košarki.
V skupnem seštevku točk iz posameznih disciplin so 3. mesto osvojili člani z območnega odbora SVIZ Radovljica (30 točk), 2. mesto so osvojil člani območnega odbora Obala (36 točk), 1.mesto pa so osvojili člani z območnega območja SVIZ Posavje (89 točk).Tako je minil dan v športnem duhu in druženju članov SVIZ Slovenije.Marija Žgavc