18.04.2024

Prvo ime tokrat Ana Bogdanovič

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: Ostali športi
Prvo ime tokrat Ana Bogdanovič Krški plavalci so minuli vikend nastopili na mednarodnem tekmovanju za pokal Term Ptuj. Med več kot 700 nastopajočimi iz sedmih držav so po zaslugi deklet osvojili 5 medalj, poleg tega pa so si priborili še nekaj izvrstnih uvrstitev. Prvo ime krške ekipe je bila tokrat Ana Bogdanovič, ki si je priplavala zmago na 200m prsno med kadetinjami, bila druga na 100m prsno, poleg tega pa je bila še četrta na 50m prsno in sedma na 200m mešano. Srebrno medaljo na 200m ter bronasto na 400m prosto si je priborila njena vrstnica Larisa Vogrinc, ki je bila ob tem še 5. na 100m in 6. na 50m prosto. Medalje, tokrat srebrne, se je na 100m prosto razveselila mlajša deklica Lara Jambriško. Lara je bila še odlična peta na 50m delfin in 50m hrbtno. Tik pod zmagovalnim odrom je tokrat obtičala kadetinja Tjaša Mijokovič, a si zasluži vse pohvale za četrto in peto mesto na 200 in 100m prsno. Med deseterico najboljših so priplavale še starejša deklica Nika Bizjak s 7. in 9. mestom na 200 mešano oz. 100 delfin, njena vrstnica Špela Kovač (10. na 200m mešano), kadetinja Voljčanšek Monika (6. mesto 100 delfin), mlajša deklica Zorič Karmen (7. na 200 prosto), mladinka Zbiljski Natalija (8. na 50 delfin) ter članica Nina Mandl z 9. mestom na 200m prosto. Čast fantov so tokrat reševali kadet Omerzel Matija s 6. mestom na 200m prosto, mlajši deček Jernej Glas s 7. mestoma na 200 mešano in 100 delfin ter Glas Igor z 10. mestom na 200m mešano med starejšimi dečki.