Radečani na ljubljanskem maratonu

Atleti AK Radeče so uspešno končali atletsko sezono
na 14. ljubljanskem maratonu. Najmlajši so tekli v soboto. AK Radeče so v okviru OŠ Radeče zastopali:
Noel Novak -Žibret v teku na 700 m,
Natja Novak - Žibret in
Eva Pepelnak pri deklicah letnik 1999-01 v teku na 1500 m ter
Marko Pepelnak in
Aljaž Renko pri dečkih v teku na 1500 m.
Najbolj se je izkazal
Aljaž Renko, ki je v promocijskem teku na 1500 m med 300 dečki letnik 1999-01 dosegel odlično 5. mesto. V Lumpi teku deklic rojenih leta 2004 na 200 m je nastopila še najmlajša
Manca Renko.V nedeljo je AK Radeče v rekreativnem teku na 9,2 km zastopala
Milena Renko. V polmaratonu na 21,1 km so nastopili:
Vinko Štempihar, Boris Ribarič, Franc Zupančič, Rafko Drašček, Stanko Renko, Gregor Bučar, Darko Pepelnak in Nataša Pepelnak. V maratonu na 42,2 km je AK Radeče zastopal
Marko Bučar. S tem se je uradna tekaška sezona v letu 2009 približala koncu. To je bila izredno uspešna sezona za atlete AK Radeče.