4.12.2020

Sedem kolajn na dveh tekmovanjih

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: Ostali športi
Sedem kolajn na dveh tekmovanjih Minuli vikend so plavalci krškega Celulozarja nastopili na dveh plavalnih tekmovanjih. Kadeti in mladinci so nastopili v Kranju na mednarodnem tekmovanju za pokal mesta Kranj, kjer so si priborili nekaj odličnih dosežkov. Jaka Kramaršič je med mladinci osvojil 2. mesto na 200m prsno in bil 4. na 100m hrbtno. Kadet Haris Ameti je stopil na zmagovalni oder v disciplini 100m delfin, kjer je bil 3., na 100m hrbtno je bil 5. in na 50m prosto 9. Tik pod zmagovalnim odrom so obstala dekleta - Larisa Vogrinc s 4. mestom na 100m delfin in 5. na 50m prosto, Ana Bogdanovič je bila prav tako 4. na 200m prsno, ob tem pa še 8. na 50m prosto, Tjaša Mijokovič pa si je priborila 5. mesto na 200m prsno, 6. na 50m prsno in 13. na 50 m prosto. Osmi na 100m hrbtno je bil kadet Matija Omerzel, pohvaliti pa velja tudi nastop Monike Voljčanšek na 100m hrbtno, kjer je zasedla 11. mesto.Mlajši pa so se borili na Mišovem memorialu v Ljubljani, kjer je zopet blestela Lara Jambriško: zmagi na 50m hrbtno je dodala še 2. mesti na 50m prosto in 50m delfin, bila pa je še 14. na 50m prsno. Dve medalji si je priplaval Igor Glas, in sicer na 100m prosto in hrbtno, bil pa je še 7. na 200m mešano. Odlično je nastopila tudi Nika Bizjak - 4. mestu na 100m hrbtno je dodala še 6. na 100m prosto, 7. na 200m mešano in 11. na 100m prsno. Šesto, sedmo in deseto mesto si je v prosti, hrbtni in mešani tehniki priboril Leon Deržič, 6. mesto na 50m delfin in 8. na 50m hrbtno si je priplaval Andraž Dostal, z 9. mestom na 50m hrbtno pa se je izkazal tudi Rudi Deržič. Med najboljših deset sta priplavala še Špela Grilc na 100m hrbtno in Jernej Glas na 50m prsno, blizu najboljšim pa sta bila z 11. mestom na 100m hrbtno oz. 100 delfin še Špela Kovač ter Andraž Povše. Na obeh tekmovanjih so nastopili najboljši slovenski plavalci, tako da lahko izkupiček sedmih kolajn ocenimo za več kot vzpodbuden.