6.04.2020

ŠK Triglav Krško najboljši klub po številu osvojenih medalj

Objavljeno: Torek, 25.02.2020    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
ŠK Triglav Krško-državno prvenstvo (6)
Drugi zelo pomemben šahovski dogodek v mesecu februarju 2020 je bilo državno prvenstvo za mlade v standardnem in pospešenem šahu za tekoče leto, ki je preveritev forme najboljših in podelitev vstopnic za prihajajoča mednarodna tekmovanja, ki se bodo tekom letošnjega leta odvijala v svetu.

Tako je od 15. 2. do 21. 2. 2020 je v športni dvorani Otočec potekalo 27. posamično mladinsko klubsko državno prvenstvo v standardnem in 21. posamično mladinsko klubsko državno prvenstvo v pospešenem šahu v kategorijah od 8 do 18 let za fante in dekleta. Nastopilo je v predhodnih občinskih in regijskih prvenstvih izbranih več kot 170 šahistov in šahistk iz Slovenije, med njimi so bili tudi finalisti svetovnih in evropskih prvenstev.

Z veseljem sporočamo, da so šahistke in šahisti ŠK Triglav Krško letos z osvojitvijo 13 medalj dosegli najboljši rezultat med vsemi klubi v Sloveniji, poleg tega pa smo osvojili še veliko ostalih zelo dobrih uvrstitev, ki kažejo na zelo kvalitetno delo v naši sredini.

Najvišje mesto in naslov državne prvakinje, četrtič zapored, je osvojila Larisa Kuhar v standardnem in pospešenem šahu v kategoriji deklet do 16 let. Enako uvrstitev je dosegla tudi nova članica našega kluba Taja Guid v kategoriji deklet do 12 let.

Sledila jima je Pia Marie Ružič, ki je postala dvojna vice prvakinja v standardnem in pospešenem šahu v kategoriji deklet do 16 let, Pika Radej je postala vice prvakinja v standardnem šahu, enako pa sta dosegla Anže Daničič in Leja Glas s tem, da sta oba v pospešenem šahu osvojila še tretji mesti med fanti in dekleti do 8 let.

Dve tretji mesti na standardnem in pospešenem šahu je osvojila še Tina Urbanč pri dekletih do 16 let.