Soliden nastop posavskih strelcev v Beogradu

Na drugem turnirju regionalne lige v streljanju z zračnim orožjem, ki jo sestavljajo tekmovalci in Srbije, Hrvaške in Slovenije, so barve naše države
tokrat branili trije tekmovalci iz Posavja. Po neuspelem nastopu pred tednom dni v Zagrebu je tokrat največji napredek v slovenski vrsti pokazala Brežičanka
Simona Molan, ki je s pištolo kot najboljša v slovenski ekipi mladink zadela 363 krogov in pristala na 5. mestu.
Slabši vtis izpred tedna dni je s 361 zadetimi krogi in 7. mestom popravila tudi Sevničanka
Mojca Kolman. Kljub malenkost slabšemu rezultatu kot na prvem turnirju je med mladinci Sevničan
Klemen Juvan s 549 krogi iz 5. napredoval na 4. mesto. Kot zanimivost velja dodati še podatek, da je bronasta olimpijka iz Pekinga,
Snježana Pejčić iz hrvaške Reke, z zračno puško zadela vseh 400 možnih krogov. To pomeni, da je prav vsakič od 40 poskusov zadela središčno točko tarče, ki v premeru meri vsega pol milimetra.