Srebro za Ino Bizjan v igri dvojic
Objavljeno:
Ponedeljek, 25.05.2026 Rubrika:
Ostali športi Sporočilo

Ina Bizjan in Naja Štalekar (na drugi stopnički) sta osvojili srebrno medaljo.
Državno prvenstvo U-13 in U-17 v badmintonu je za nami. Kljub temu da smo pričakovali vsaj dve medalji, sta težak žreb in slabša dnevna forma preprečila še kakšno medaljo več.
Srebrno medaljo sta osvojili
Ina Bizjan in
Naja Štalekar (ŠD Sele Vrhe) v kategoriji dekliških parov U-13. Ina je v konkurenci posameznic in v igri mešanih dvojic osvojila še dve peti mesti.
Laura Mataln Gerjevič in
Linda Šorli (BK Branik Maribor) sta v igri dvojic U-17 osvojili peto mesto.
Mihael Škof Vrabec -
Tai Čad (BK Mengeš) v igri moških dvojic in
Mihael Škof Vrabec - Julija Božnik (BK Mengeš) so v igri mešanih dvojic U-17 osvojili deveto mesto, tako kot
Leja Pikelc in
Anže Slemič (
BK Konex) v igri mešanic dvojic U-13.

Ina in Naja med igranjem
V igri posameznikov so
Leja Pikelc,
Laura Mataln Gerjevič,
Nik Zorko in
Mihael Škof Vrabec izpadli že v prvem krogu zaradi težkega žreba in slabega dneva.
Čez štirinajst dni je na sporedu še zadnje državno prvenstvo, in sicer za kategorijo U-11.
Naslednji vikend
Jan Hotko potuje na Češko, kjer bo z reprezentanco zastopal slovenske barve na velikem mednarodnem turnirju.
Vir: BK Pišece