Časopis za pokrajino Posavje
10.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Srebro za Ino Bizjan v igri dvojic

Objavljeno: Ponedeljek, 25.05.2026    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
1000023012

Ina Bizjan in Naja Štalekar (na drugi stopnički) sta osvojili srebrno medaljo.

Državno prvenstvo U-13 in U-17 v badmintonu je za nami. Kljub temu da smo pričakovali vsaj dve medalji, sta težak žreb in slabša dnevna forma preprečila še kakšno medaljo več.

Srebrno medaljo sta osvojili Ina Bizjan in Naja Štalekar (ŠD Sele Vrhe) v kategoriji dekliških parov U-13. Ina je v konkurenci posameznic in v igri mešanih dvojic osvojila še dve peti mesti.

Laura Mataln Gerjevič in Linda Šorli (BK Branik Maribor) sta v igri dvojic U-17 osvojili peto mesto.

Mihael Škof Vrabec - Tai Čad (BK Mengeš) v igri moških dvojic in Mihael Škof Vrabec - Julija Božnik (BK Mengeš) so v igri mešanih dvojic U-17 osvojili deveto mesto, tako kot Leja Pikelc in Anže Slemič (BK Konex) v igri mešanic dvojic U-13.
 
1000023009

Ina in Naja med igranjem


V igri posameznikov so Leja Pikelc, Laura Mataln Gerjevič, Nik Zorko in Mihael Škof Vrabec izpadli že v prvem krogu zaradi težkega žreba in slabega dneva.

Čez štirinajst dni je na sporedu še zadnje državno prvenstvo, in sicer za kategorijo U-11.

Naslednji vikend Jan Hotko potuje na Češko, kjer bo z reprezentanco zastopal slovenske barve na velikem mednarodnem turnirju.

Vir: BK Pišece
« Nazaj na seznam