Speed badminton zveza Slovenije v sodelovanju s ŠD Speed Trbovlje sta bila organizatorja drugega državnega prvenstva v speed badmintonu, ki se je odvijalo v telovadnici OŠ Trbovlje. Na državnem prvenstvu je sodelovalo 35 tekmovalcev. Odlične rezultate so dosegli igralci Badminton kluba Pišece.
Maja Sušin je postala državna prvakinja v speed badmintonu. S tem je tudi potrdila visoko uvrstitev na evropski jakostni lestvici. Med moškimi je Tadej Škof osvojil 3. mesto. Naslednja prireditev bo 30. januarja 2010 - drugo mednarodno odprto prvenstvo Slovenije v speedbadmintonu v športni dvorani v Čateških toplicah.