Tekmovalci TD Sokol Brežice drugi na državnem prvenstvu

V nedeljo, 22. 11. 2009, je v Ljubljani potekalo državno prvenstvo v obveznih vajah za dečke v športni gimnastiki v tekmovalnem A programu. Dečki
TD Sokol Brežice so tekmovali v dvorani Športnega društva Sokol Bežigrad.
Ekipa OV1 v postavi
Erik Štromberger, Beni Kunst, Aleksander Kunst, David Povh in Boris Milošević je zasedla ekipno drugo mesto. Najboljši med njimi je bil Erik Štromberger, ki je posamično zasedel tretje mesto. V višjem nivoju OV2 se je tekme udeležil tudi
Matija Kajs, ki je v močni konkurenci v mnogoboju šestih orodij zasedel odlično tretje mesto. S temi rezultati so mladi upravičili pričakovanja svojih trenerjev in dokazali, da v Brežicah raste nova »zlata generacija«, katere čas šele prihaja.