Po nedavnem uspehu na mladinskem državnem prvenstvu so nas mlade šahistke z Blance znova razveselile. V soboto so na ekipnem šolskem državnem prvenstvu do 15 let osvojile drugo mesto med 9 ekipami. Posebej se je odlikovala Lucija KROŠELJ, ki je na drugi deski premagala vse nasprotnice in edina med dekleti in fanti dosegla 100%-ni izkupiček. Nastopile so: Petra Pavlič, Lucija Krošelj, Aleksandra Krošelj in Špela Kozinc.
Ta ekipa bo naslednji mesec igrala še na ekipnem državnem prvenstvu v svoji starostni skupini do 12 let, kjer bo znova imela svojo priložnost.
L. Cvirn