Uspešno državno prvenstvo za mlajše plavalce krškega 'Celulozarja'
Objavljeno:
Ponedeljek, 27.07.2026 Rubrika:
Ostali športi Sporočilo

Skupinska fotografija mladih krških plavalcev
Za plavalci mlajših kategorij krškega "Celulozarja" je zelo uspešno državno prvenstvo. Na prvenstvu jih je z izpolnjenimi normami nastopilo 12, plavali so odlično in dosegli kar 16 uvrstitev na zmagovalni oder ter kopico osebnih rekordov in uvrstitev v popoldanska finala.
Starejša deklica
Ana Menoni je na zmagovalni oder stopila štirikrat: srebrni medalji je osvojila na 400 in 200 prosto ter bila tretja na 100 prosto in 200 hrbtno, ob tem pa bila še 4. na 50 hrbtno in 5. na 100 m hrbtno.
Deček
Tilen Robek si je priboril srebrno medaljo na 100 delfin in bron na 200 delfin, ob tem pa bil še 7. na 50 m delfin.

Ana Menoni
Do srebra na 50 m hrbtno je priplaval deček
Mihael Marolt, ob tem pa je bil še 5. na 50 delfin in 50 prosto ter 6. na 100 prosto. Kar treh medalj se je razveselila mlajša deklica
Elena Cizel, bila je bronasta na 50, 100 in 200 m prsno.
Odlično je plaval tudi prvo leto deček
Jakob Račič, ki je v vseh šestih nastopih stopil na zmagovalni oder in tako v mlajšem letniku zmagal na 100 prosto, bil drugi na 200 prosto in 100 prsno ter bil tretji na 50 prosto, 50 delfin ter 400 m prosto.
V popoldanski finale se je prebil tudi deček
Nal Bajc na 50 m prsno, odlične nastope s številnimi osebnimi rekordi pa so prikazali tudi mlajši dečki
Luka Umek, Svit Koretič, Luka Levičar, Jakob Zupančič in
Ammar Ismić.

Jakob Račič
Pomemben člen štafete dečkov, ki je osvojila 5. mesto na 4 × 200 m prosto ter 6. mesti na 4 × 100 m prosto in 4 × 100 m mešano pa je bil še
Matic Kožar.
V ekipni razvrstitvi so starejši dečki in deklice osvojili 9. mesto, mlajši pa 19. mesto med 28 nastopajočimi klubi.
Iskrene čestitke za uspešne in hitre nastope prav vsem!
Prihodnji teden čaka "Celulozarje" še državno prvenstvo starejših kategorij v Mariboru, nato pa zaslužen počitek do septembra.
Vir: PK Celulozar