Vidu Oštrbenku zmaga in drugo mesto na DP v ekstremnem slalomu

Objavljeno: Sreda, 16.05.2018    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
Tacen - izbirna-13.5.2018_074

Vid Oštrbenk

V zadnjih dveh vikendih so imeli slovenski kajakaši in kajakašice štiri izbirne tekme za sestavo slovenske reprezentance, in sicer v vseh starostnih kategorijah – člani, mlajši člani U23 in mladinci U18. Tekme so bile zelo razburljive in napete, saj je predvsem v moški kategoriji borba za mesta v reprezentanci zelo velika. V mladinsko reprezentanco v slalomu se je letos uspelo uvrstiti Vidu Oštrbenku, članu Kajak kanu kluba Čatež, in sicer z najboljšim skupnim izkupičkom. Mladinska reprezentanca se bo letos udeležila SP – svetovnega prvenstva v italijanski Ivrei v mesecu juliju in EP – evropskega prvenstva v slovaški Bratislavi v mesecu avgustu. Konec tedna člane KKK Čatež čakata še dve tekmi za izbor reprezentance v spustu na divjih vodah, ki bo v Solkanu 19. 5. 2018.

Po koncu izbirnih tekem pa je bila v organizaciji Kajakaškega društva brkati som, KKK Ljubljana in KZS organizirana izbirna tekma v ekstremnem slalomu za mladince in državno prvenstvo v odprti-absolutni kategoriji. Vid si je z zmago v mladinski kategoriji priboril mesto v reprezentanci in nastop na SP v Ivrei v ekstremnem slalomu. V absolutni kategoriji, ki pa je štela tudi za državno prvenstvo, pa je osvojil drugo mesto. Zmagal je Tine Kancler iz KK Soške elektrarne. Oba imata možnost nastopiti na svetovnem prvenstvu v ekstremnem slalomu, ki bo letos v Riu de Janeiru konec septembra.