Visoke uvrstitve Sevničanov na atletskem DP

V Mariboru je 1. in 2. avgusta potekalo
odprto atletsko državno prvenstvo Slovenije za člane in članice. Prvenstvo si je ogledalo mnogo gledalcev, saj so nastopila tudi znana imena slovenske atletike, kot so
Primož Kozmus, Jolanda Čeplak, Sonja Roman, Barbara Špiler, Matic Osovnikar, Boštjan Buč, Igor Primc in Jurij Rovan. Prvenstva so se udeležili tudi člani AK Sevnica.
Prvi dan so na 5.000 m nastopili
Robert Lendaro, ki je s časom 16,30 osvojil 4. mesto,
Matej Samide je s časom 18,19 osvojil 6. mesto, pri članicah pa
Vanja Lendaro 4. mesto s časom 23,43. Drugi dan sta na 3.000 m tekla
Miha Povšič, ki je bil s časom 9,10 četrti,
Robert Lendaro pa je s časom 9,32 zasedel 5. mesto.