Vrhunski uspeh Naje in Vida v Makedoniji

Objavljeno: Torek, 10.04.2018    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
Skopje_Matka_7.4.2018_096

Vid Oštrbenk ...

Sezona Evropskih ECA pokalov v spustu se je začela v Skopju. Natančneje na reki Treski v prekrasnem kanjonu Matka. Tekmovanja se je udeležilo 70 tekmovalcev iz devetih držav, ki so se pomerili v sprintu na divjih vodah, in sicer na 350 m dolgi progi. To je bila dobra preizkušnja pred letošnjim evropskim prvenstvom za mladince in mlajše člane (U23), ki bo avgusta na istem prizorišču. Tekmovanja sta se udeležila dva člana Kajak kanu kluba Čatež – Naja Pinterič, ki je bila najmlajša udeleženka, in Vid Oštrbenk, ki sicer tekmuje še v mladinski konkurenci. Oba sta na reki Treski tekmovala v odprti konkurenci.

Skopje_Matka_7.4.2018_005

... in Naja Pinterič

V zelo močni konkurenci je Vid Oštrbenk osvojil odlično drugo mesto. Zaradi manjše napake v spodnjem delu mu je za prvo mesto zmanjkalo 15 stotink. Prvo mesto je osvojil Sreten Bilić, srbski reprezentant. Tretji pa je bil reprezentant BiH Darko Savić. Naja Pinterič je osvojila peto mesto.

Ob ECA pokalu pa so organizatorji izvedli tudi jubilejni 50. Ikas slalom, tako imenovani Ilindenski slalom. Tako so v soboto na istem delu postavili tudi progo za slalom in izpeljali kvalifikacije. Naja in Vid sta se uvrstila v nadaljevanje slalomske tekme, ki je bilo v nedeljo. Krasno nedeljsko sončno vreme in 23 stopinj je na tribune privabilo ogromno gledalcev, ki so bučno navijali za najboljše kajakaše in kajakašice iz devetih držav. V polfinalni vožnji sta se oba uvrstila v finale. Vid kot prvi in Naja kot druga ter napovedala boj za najvišja mesta. Naja je kljub svoji mladosti preudarno izpeljala progo brez večjih napak in osvojila odlično tretje mesto. Vid je kljub napaki v predzadnjih vratih osvojil prvo mesto in premagal drugouvrščenega za 3,33 sekunde.

Oba tekmovalca sedaj čaka druga tekma ECA pokala, ki bo naslednji vikend na reki Kolpi v Osilnici in nato še tretja tekma ECA pokala, ki bo v Banja Luki na reki Vrbas.

Tekst in foto: Mitja Oštrbenk, KKK Čatež