Časopis za pokrajino Posavje
25.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

SP v ju-jitsu: zlata Andrejka in Matic, srebrni Matej in bronasta Irma, vsi DBV Katana Globoko

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: Ostali športi
SP v ju-jitsu: zlata Andrejka in Matic, srebrni Matej in bronasta Irma, vsi DBV Katana Globoko Prvi tekmovalni dan na svetovnem kadetskem in mladinskem prvenstvu v ju-jitsu, ki poteka v Atenah, je postregel z odličnimi predstavami naše kadetske in mladinske reprezentance, v kateri so tudi člani Društva borilnih veščin Katana Globoko. Andrejka Ferenčak in Matic Derenda sta med mešanimi duo pari pri mladincih osvojila zlato medaljo, Matej Knezič je v napetem finalu v kategoriji kadetov do 60 kg sicer klonil, a osvojil zavidljivo 2. mesto, Irma Pirc pa je bila med kadetinjami do 52 kg tretja.

Uspeh Slovencev sta dopolnila Patricija Jerman iz Športnega društva Bushido Novo mesto z bronom v kategoriji kadetinj do 48 kg in Matej Debelak iz Ju-jitsu kluba Samuraj Gornji Grad, ki je v kategoriji kadetov do 60 kg dosegel 9. mesto.

« Nazaj na seznam