11.12.2019

Zlati znak na Poljsko, Babičev pokal v Ukrajino

Objavljeno: Ponedeljek, 08.06.2009    Rubrika: Ostali športi

Na sobotni speedway dirki za 26. Zlati znak občine Krško in pokal Franca Babiča, ki so jo priredili v sklopu občinskega praznika, je vozilo 18 tekmovalcev iz 10 držav. Kot je za to tradicionalno pozivno dirko običaj, povabijo voznike, ki so si nekje enakovredni, tak izbor je bil tudi letos. Med starimi znanci krške steze sta nastopila tudi Poljak Adam Skornicki, ki je po dodatni vožnji osvojil Zlati znak, in Slovenec z madžarskim potnim listom Matej Ferjan, ki je imel na dirki smolo z vžigom motorja in je s sposojenim motorjem osvojil 5. mesto. Domačinu Izaku Šanteju je ta dirka poseben izziv, še enkrat je dokazal, da lahko vozi v družbi najboljših in tako si je privozil tretje mesto, Nemec Frank Facher pa drugo. Za presenečenje in v dokaz, kako prekaljeni vozniki postajajo, je v dodatnih treh vožnjah za pokal Franca Babiča zmagal Ukrajinec Karpov. Tudi tokrat so svojo vlogo upravičile ob ogradi nameščene varnostne zračne blazine, ki so ublažile kar nekaj padcev, tako da poškodb ni bilo. Vreme je zopet služilo tako organizatorjem kot tudi gledalcem, ki so zopet vabljeni na krški stadion 4. julija na dirko ekip.