Časopis za pokrajino Posavje
10.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

​Primoževa nedelja na Kremenu ponovno združila krajane in traktoriste

Objavljeno: Sreda, 10.06.2026    Rubrika: PANORAMA Sporočilo
Obzornik 1
V nedeljo, 7. junija, je na Kremenu potekala tradicionalna Primoževa nedelja z blagoslovom traktorjev, ki jo je organiziralo Društvo vinogradnikov Sremič.

Dogodek, ki je letos že tretjič vključeval tudi blagoslov traktorjev, je znova privabil številne obiskovalce in dokazal, kako pomembni so dogodki, ki povezujejo ljudi ter ohranjajo življenje in tradicijo na podeželju. Traktoristi so se začeli zbirati med 10. in 10.30 uro, uradni del prireditve pa se je pričel ob 11.30 s krajšo sveto mašo. Po njej je sledil blagoslov traktorjev, osrednji del dogodka, ki je tudi letos pritegnil veliko zanimanja. Na Kremenu se je zbralo več kot 100 obiskovalcev, med njimi predvsem krajani in prebivalci okoliških vasi. Pri blagoslovu je sodelovalo skoraj 50 traktoristov s svojimi traktorji.
Obzornik 2

Po zaključku svete maše so sledili nagovori. Zbrane je najprej pozdravil Gregor Pleterski, pobudnik in začetnik dogodka, ki že vrsto let skrbi za organizacijo različnih lokalnih prireditev ter povezovanje krajanov. Predsednik Društva vinogradnikov Sremič je v svojem govoru izpostavil, da je Gregor Pleterski letos prejel občinsko priznanje za svoje dolgoletno delo na področju organizacije lokalnih dogodkov in povezovanja skupnosti. Poudaril je, da je prav njegova predanost eden ključnih razlogov, da je dogodek postal tako uspešen in dobro obiskan, ter izrazil željo, da se uspešno sodelovanje nadaljuje tudi v prihodnje. Navzoče je nagovoril tudi podžupan Mestne občine Krško Dejan Žnideršič. Dogodek je namreč potekal tudi v sklopu praznovanja praznika Mestne občine Krško, kar mu daje še dodatno vrednost in pomen za lokalno okolje.
Obzornik 4

Po uradnem delu je sledilo sproščeno druženje ob brezplačni hrani in pijači. Prav gostoljubnost in prijetno vzdušje sta med razlogi, da se obiskovalci na Kremen radi vračajo. Posebnost letošnjega dogodka je bila tudi prva predstavitev novega točilnega jurčka Društva vinogradnikov Sremič, ki ga je društvo kupilo letos in ga ob tej priložnosti prvič postavilo v uporabo. Ob lepem vremenu, dobri kapljici in prijetni družbi se je druženje nadaljevalo vse do poznega popoldneva. Takšni dogodki imajo za Društvo vinogradnikov Sremič poseben pomen, saj povezujejo krajane in prebivalce okoliških vasi ter ohranjajo pristne medsebojne stike, ki jih v današnjem hitrem tempu življenja pogosto primanjkuje. V društvu si želijo, da bi se tradicija Primoževe nedelje z blagoslovom traktorjev nadaljevala tudi v prihodnje. Njihov cilj ostaja privabiti še več traktoristov in obiskovalcev ter še naprej ustvarjati priložnosti za druženje, sodelovanje in krepitev vezi med ljudmi.

Vir: DV Sremič
« Nazaj na seznam