Časopis za pokrajino Posavje
21.04.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Blagoslov traktorjev na Lovrencu

Objavljeno: Torek, 21.04.2026    Rubrika: PANORAMA Bralci pišejo
1776613445459

Na travniku pod cerkvijo svetega Lovrenca se je zbralo sto traktoristov.

Traktoristke, traktoristi ter ostali mali in veliki navdušenci nad najpomembnejšim kmetijskim strojem so se na sončno nedeljo, 19. aprila, ob 14. uri, zbrali na travniku pod cerkvijo svetega Lovrenca na Lovrencu nad vasjo Okroglice.

Na livadi v zavetju z modrim encijanom ozaljšanega lovrenškega grička se je letos ustavilo več kot sto traktorjev. Zbrane je najprej pozdravil in nagovoril gostitelj, domači župnik Gregor Majcen, ki se je zahvalil za številčen obisk. O pomenu kmetov in njihovem neprecenljivem doprinosu k lepšemu in boljšemu življenju sta spregovorila sevniški podžupan v vlogi župana Janez Kukec in novoizvoljeni poslanec Srečko Ocvirk.
Lovrenc2a

Osrednji govornik je bil župnik Martin Golob.

Osrednji govornik je bil zelo znan slovenski župnik Martin Golob, ki je s kmečkim delom povezan že vse od rane mladosti. V svojem govoru se je zahvalil vsem, ki obdelujejo slovensko zemljo. Ob tem je poudaril, da morajo tudi kmetje uživati proste nedelje in se kdaj odpraviti na dopust. S svojim humorjem je nasmejal prisotne ter ustvaril odlično vzdušje za nadaljnje druženje, ki je sledilo glavnemu delu – blagoslovu traktorjev. Okusna kmečka malica in prijetni sogovorniki so poskrbeli, da srečanja niso prekinile niti dežne kaplje.

»Da bili bi varni na vseh poteh, pri delu pa vladal bi vrisk in smeh ...« je želja, s katero so se kmetje poslovili in si obljubili, da se srečajo ob letu osorej na istem mestu.

S. Cesar

#povezujemoposavje
« Nazaj na seznam