Danes obeležujemo svetovni dan bolnikov. Nekaj misli je ob tem zapisal bolniški kaplan Jožef Poje, ki sporoča, da je takšno obeleževanje letos že osemnajsto po vrsti, obeležuje pa se z geslom Cerkev v službi ljubezni trpečim. Na bolnike v brežiški bolnišnici so se spomnili tudi v brežiški župniji in jim želeli s pesmijo polepšati trenutke bivanja v njej.
Pevovodkinja Mateja Kolić je z Otroškim pevskim zborom Župnije Brežice pripravila nekaj pesmi, ki so jih mladi pevci prepevali po oddelkih bolnišnice. Lepe cerkvene popevke Mali cvet, Ti si moja, Gospa, Molitev sv. Frančiška in Na poti skozi življenje so odmevale po visokih obokih in na lica bolnikov privabljale pomirjene nasmehe.
Ob tem prijaznem dogodku, ki sta se ga udeležila tudi direktor bolnišnice Dražen Levojević in brežiški župnik Milan Kšela, je direktor dejal, da je bistveni element vsake regijske bolnišnice tudi vpetost v lokalno okolje. „Današnje sodelovanje s pevskim zborom in župnijo je lepa dopolnitev za bolnike, ki so v naši oskrbi. Povedali smo jim, da bodo prišli prepevat in so to lepo sprejeli. Vsekakor je gesta zelo dobrodošla in upam, da bodo še pripravljeni na sodelovanje, mi jih bomo vsekakor radi sprejeli in verjamem, da tudi naši bolniki," je še nanizal nekaj misli Levojevič.
Župnik Kšela pa je izrazil zadovoljstvo, da so se odločili pristopiti k trpečim, ki se zdravijo v prostorih bolnišnice in zagotovil, da bodo tudi v prihodnje na ta dan prihajali s petjem razveseljevat bolnike.
Mlade pevce so s sladicami nagradili v bolnišnični kuhinji, župnik Kšela pa jim je ob odhodu pokazal tudi prostore bolnišnične kapelice, kjer so zmolili še kratko večerno molitev ter se dogovorili za ponovni obisk ob letošnji veliki noči.
M. K.