Časopis za pokrajino Posavje
26.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Ekskurzija sevniškega ekološkega društva

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: PANORAMA
Ekskurzija sevniškega ekološkega društva Ekološko društvo Sevnica v prvi vrsti zasleduje ekološko in turistično dogajanje, tokrat pa so oboje združili tudi z zimsko-športnimi radostmi. V soboto, 30. januarja, se je v upanju na veselo druženje, spoznavanje in dobro zabavo 25 članov Ekološkega društva Sevnica odpravilo na ekskurzijo na Koroško. Jutranje ure so bile namenjene spoznavanju problematike regijskih odlagališč odpadkov ter ogledu razvoja izgradnje oziroma problematike odlagališč Mala Mežakla in Kovor. Dan so zaokrožili s smuko na Gerlitzenu (Osojščica) nad Beljakom. Po prihodu pod bele strmine so kot ekološko ozaveščeni najprej opazili zgledno urejenost objektov, parkirišč in naprav na tem območju. Ker se smučišče razprostira nad jezerom, pa je še toliko več pozornosti usmerjeno na varovanje okolja, zbiranje odpadkov in ohranjanje čiste okolice, ki posledično privablja množice turistov tako poleti kot v zimskem času. V klepetu so lahko ugotovili, da bi se tudi smučarski centri s sončne strani Alp lahko tukaj marsikaj naučili in bi v tem smučišču lahko videli vzor. Sklep dneva je bil, da bodo letos še bolj aktivni na ekološkem, turističnem ter tudi športnem prizorišču, vabljeni pa, da se jim pridružite.
« Nazaj na seznam