Ekskurzija sevniškega ekološkega društva
Objavljeno:
Ponedeljek, 30.11.-0001 Rubrika:
PANORAMA
Ekološko društvo Sevnica v prvi vrsti zasleduje
ekološko in turistično dogajanje, tokrat pa so oboje
združili tudi z zimsko-športnimi radostmi. V soboto, 30. januarja, se je v upanju na veselo druženje, spoznavanje in dobro zabavo
25 članov Ekološkega društva Sevnica odpravilo na ekskurzijo na Koroško.
Jutranje ure so bile namenjene spoznavanju problematike regijskih odlagališč odpadkov ter ogledu razvoja izgradnje oziroma problematike odlagališč Mala Mežakla in Kovor. Dan so zaokrožili s smuko na Gerlitzenu (Osojščica) nad Beljakom. Po prihodu pod bele strmine so kot ekološko ozaveščeni najprej opazili zgledno urejenost objektov, parkirišč in naprav na tem območju. Ker se smučišče razprostira nad jezerom, pa je še toliko več pozornosti usmerjeno na varovanje okolja, zbiranje odpadkov in ohranjanje čiste okolice, ki posledično privablja množice turistov tako poleti kot v zimskem času. V klepetu so lahko ugotovili, da bi se tudi smučarski centri s sončne strani Alp lahko tukaj marsikaj naučili in bi v tem smučišču lahko videli vzor. Sklep dneva je bil, da bodo letos še bolj aktivni na ekološkem, turističnem ter tudi športnem prizorišču, vabljeni pa, da se jim pridružite.