Pred krškim Mercatorjevim centrom je danes potekala že šesta eko tržnica, ki so jo poimenovali Dan podnebnih sprememb. Na njej so se s svojimi izdelki in s programom, ki so ga v ta namen pripravili predstavili učenci in učenke krških vrtcev in osnovnih šol ter Osnovne šole Kostanjevica.
Svoje stojnice so postavili OŠ in vrtec Raka, OŠ Podbočje, OŠ in vrtec XIV. divizije Senovo, OŠ Koprivnica, OŠ in vrtec Leskovec pri Krškem ter podružnica Veliki Podlog, OŠ Jurija Dalmatina Krško, OŠ dr. Mihajla Rostoharja Krško, OŠ Adama Bohoriča Brestanica in OŠ Jožeta Gorjupa Kostanjevica na Krki, pa tudi ekološki kmetijci Alojz Bogolin z Drnovega, Zvonko Černelič iz Dečnih sel, Milan Mikolavčič Krško, Ribič-Rožman-Vidko Budna s Senovega, program pa je s predavanji popestril še Zavod Vrbov log.
Zbrane in mimoidoče ter vse tiste, ki so zanimivo tržnico obiskali je nagovoril Božidar Resnik, predsednik družbe Kostak, ki je bil pobudnik in je še vedno organizator projekta, za vse sodelujoče pa pripravlja glasbeno gledališko predstavo Damjane Golavšček Čarovnije Protipackarije, ki bo 20. maja v Kulturnem domu Krško.
Nekaj besed so spregovorili tudi podžupanja občine Krško Ana Nuša Somrak, direktorica Zavoda Vrbov log Bernardka Zorko, podpredsednik združenja ekoloških kmetov Dolenjske, Posavja in Bele Krajine Vidko Budna in vodja katedre za ekološko kmetijstvo na mariborski Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede dr. Martina Bavec.
Za glasbo je skrbel Robert Zupančič, ki je dogodek med drugim popestril tudi z otroškimi spevi, ki jih na zgoščenki prepeva žena Andreja. Program je pripravila, ga povezovala ter skrbela za čim pestrejše dogajanje Mirjana Marinčič.
M. K. M.