Časopis za pokrajino Posavje
25.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Jožefovo v Bistrici ob Sotli

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: PANORAMA
Jožefovo v Bistrici ob Sotli

Turistično društvo Bistrica ob Sotli je danes pred občinsko stavbo izvedlo tradicionalni Jožefov sejem, ki so mu prvič kot zanimivo popestritev dodali Šempetrski bolšji in kramarski sejem. V kulturnem programu so nastopili najmlajši tamkajšnje osnovne in glasbene šole, dogodek pa z mimohodom popestrili Virštanjski konjeniki. Že sedmo leto zapored pa je Srečko Kunst pripravil v svojem Gostišču Šempeter in šotorom ob njem za popestritel izvedel  'Jožeki kuhajo golaž'. Pomerilo se je 13 ekip iz širšega področja, tudi iz Hrvaške, ki so od 7. ure kuhali golaže pred očmi obiskovalcev. Ob bogatem kulturnem programu jih je ocenjevala komisija v sestavi Danica Boštjančič, Ratomir Harapin in Jože Hudina. Najboljši golaž so pripisali Zvončku in trobentici, dvojec sta sestavljala Hermina Gracer in Jože Vračun, ki sta pripravila bogat spomladanski kotiček, kjer sta v golaž zamešala drobne skrivnosti. Organizator Srečo je kazal zadovoljstvo, saj so golaži odlično uspeli in kot vsako leto doslej tudi hitro pošli ob številnih obiskovalcih, nekaj ekip pa je bilo tudi novih. Kuhali so ob najboljši ekipi še Vajenci, Kumrovčaki, Beli konjiček, Šušterji, Podsredčani, Sušica, Bakusove Pepce, Kmečke Pepce, Vokalna skupina, Motoristi, Celjski slamjeki in Šempetrski jagri, med kuharji je vsako leto kak župan in veliko znanih oseb, za slednje  je 'kohačo' vrtel prvi mož domače bratovščine, tudi župan, Jožef Pregrad, med ekipami v merjenju za najboljši golaž pa smo zasledili tudi snemalca RTV Slovenija Jožeta Grajžla in Iva Trošta, v.d. direktorja Kozjanski park.

S. V.

« Nazaj na seznam