Članice društva kmetic Ajda iz Bistrice ob Sotli so dobile svoje nove prostore. Poleg finančne pomoči s strani občine, so velik del v opremo vložile tudi same. Pri ureditvi so jim pomagali tudi domači obrtniki predvsem pri napeljavi vodovoda, elektrike, polaganju keramike in pleskanju sten.
Na tečaju ročnih del so same izvezle zavese, ki dajo prostoru res pravo domačnost. Zdaj imajo svoj prostor, kjer bodo lahko uresničevale svoje ideje in prirejale razne tečaje, med njimi tudi fotografski tečaj, tečaj ročnih del, kuharske delavnice ter razna predavanja, je povedala predsednica društva Jožica Stadler.V torek so članice pripravile kulinarično delavnico v na temo uporabe teletine v vsakdanjih jedilnikih. Na njej so pod mentorstvom Barbare Cokan Mraz, ki je tudi izbrala recepte, pripravile okusne jedi. Udeleženke so pod budnim očesom pripravile tri vrste juh, korenčkovo, krompirjevo in česnovo. Rdeča nit pa je bila teletina. Na kuharskem tečaju so žene in dekleta odkrile številne možnosti uporabe teletine. Pripravile so telečje medaljone z lešniki, pa zrezek z orehi ter telečjo ruladico s pisanim nadevom. Za prilogo pa so zraven servirale s kašo polnjen krompir in tortice s koruzo, porom in papriko.
S. Moškon