Člani Društva vinogradnikov in kletarjev Šempeter so na Jožefovo tradicionalno obrezali najstarejše trte na občinski stavbi v Bistrici ob Sotli. Kot je ob tem dejal predsednik društva Jože Babič, se jim je pridružil tudi župan Jožef Pregrad. Ob opravljenem delu so imeli Jožeki razlog več, da nazdravijo.
Še bolj veselo pa bo jeseni, ko bodo trto, ki jo negujejo, obrali.
V aprilu pripravljajo svojo največjo prireditev - Praznik vina in salam s tradicionalnim, že 18. ocenjevanjem vin in 9. ocenjevanjem salam. Vzorce vina in salam bodo zbirali 10. in 11. aprila v avli kulturnega doma, 13. in 14. bodo sledila ocenjevanja, praznik pa bodo zaključili 17. aprila s podelitvijo priznanj in diplom ter svečanim razvitjem prvega društvenega prapora.
S. V.
Foto: Mirela Kunst