Olimpijski dan na brestaniški šoli z Urošem Šerbcem
Objavljeno:
Torek, 23.06.2026 Rubrika:
PANORAMA Redakcija

Simbolni olimpijski tek brestaniških učenk in učencev ter predšolskih otrok, na čelu ravnateljica Natalija Rovan, gostujoči nekdanji rokometaš in olimpijec Uroš Šerbec ter športni pedagog Egon Ivanjšek
Današnji predzadnji šolski dan v šolskem letu 2025/2026 je na Osnovni šoli Adama Bohoriča Brestanica potekal v znamenju olimpijskega dneva, namenjenega spodbujanju športa, gibanja, olimpijskih vrednot ter povezovanju šolske in lokalne skupnosti. Učenke in učenci od 1. do 8. razreda ter predšolski otroci iz enote vrtca Plavček so z navdušenjem pozdravili tudi posebnega gosta – brestaniškega rojaka, nekdanjega učenca šole, uspešnega rokometaša in olimpijca
Uroša Šerbca.

Šerbec se je v družbi Ivana Gerjeviča lastnoročno podpisal na spominsko sliko.
Moderator olimpijskega dneva, profesor športne vzgoje na šoli
Egon Ivanjšek, je v uvodu poudaril, da nacionalni olimpijski komiteji po vsem svetu v juniju pripravljajo številne športne dogodke. Med njimi je tudi Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez, ki s tovrstnimi prireditvami sodelujoče vključuje v svetovno olimpijsko gibanje. Namen teh dogodkov ni zgolj obeležitev rojstva olimpijskih iger moderne dobe, saj je bil na ta dan pred 132 leti (23. junija 1894) v Parizu ustanovljen Mednarodni olimpijski komite, temveč tudi promocija olimpijskih vrednot ter spodbujanje aktivnega in zdravega življenjskega sloga.
Da bi v tem duhu preživeli tudi prihajajoče poletne počitnice, sta zbranim zaželela podžupan Mestne občine Krško
Dejan Žnideršič in ravnateljica šole
Natalija Rovan, osrednji gost Uroš Šerbec pa jim je priporočil, naj v času počitnic odložijo mobilne telefone in računalnike, čim več časa preživijo na prostem ter se posvečajo športu in gibanju, saj si bodo tako nabrali nove moči za uspešen začetek šolskega leta v septembru. V pogovoru z Ivanjškom je nato obudil spomine na odraščanje v Brestanici, šolska leta in svojo bogato rokometno pot. Najdejavnejši del športne kariere je zgradil med 12. in 32. letom starosti, ko je kot član klubov in
slovenske reprezentance dosegel največje uspehe. Tekmovalno pot je zaključil pri 40 letih v Rokometnem klubu Krško, ki je bil tudi njegova prva pomembna odskočna deska v svet vrhunskega športa. Rokometu ostaja zvest še danes kot trener, trenutno v Rokometnem klubu Drava Ptuj.

Uroš Šerbec je obudil spomine na odraščanje v kraju in šolska leta na brestaniški šoli.
Dogajanje so popestrili še športni kviz, v družbi vodje regijske pisarne Brežice Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez
Ivana Gerjeviča Šerbčev podpis na njegovo fotografijo, ki bo dobila mesto v šolskih prostorih, olimpijski tek od šole pod regionalno cesto mimo bazena in nazaj do šole ter različni spretnostni športni izzivi, v katerih so se lahko preizkusili učenci in predšolski otroci.
B. M.