Prvič v tem letu se je Društvo upokojencev Raka odpravilo na pohod v naravo, ki smo ga poimenovali „Valentinov pohod". Na pot se nas je podalo 34 članov, vodila pa nas je z Rake preko Ardra na Stražo do cerkve svetega Valentina, kjer smo v cerkvi zapeli nekaj pesmi.
Z dobrotami iz nahrbtnikov smo se okrepčali in se podali na Rako do cvičkovega hrama. Za malo krajšo pot smo se odločili zaradi zimskih razmer. Prijetno nas je obsijalo zimsko sonce in nam rdeče obarvalo lica. Nadihali smo se svežega zraka in razgibali mišice. V hramu smo ob dobri malici in cvičku zaključili pohod. Ob zvokih harmonike gospoda Vinka smo veselo zaplesali. Bila je pustna sobota, obiskale so nas tudi maškare. Vsi smo bili zadovoljni in se veseli razšli. Tako druženje bomo ponovili 19. marca, ko praznujejo Jožeti in Jožice. I. P.