V današnjem popoldnevu je v Sevnici potekal tradicionalen pokop Pusta v organizaciji Godbe Blanški vinogradniki. Zbiranje »pogrebnikov« se je pričelo v piceriji in špagetariji Plus, ki so nato skupaj s Pustovo »veselo« vdovo v sprevodu nadaljevali pot do stare trške gostilne Vrtovšek.
Med potjo so se za nekaj minut ustavili na sevniškem trgu, kjer jih je pozdravil župan Srečko Ocvirk s sodelavci ter redki mimoidoči.
Več v fotogaleriji.
S.R., foto: L.M.