Društvo vinogradnikov, Društvo za ohranitev podeželja in Prostovoljno gasilsko društvo Veliki Trn so v soboto zvečer organizirali praznik cvička. Prireditev se je pričela s parado kmečkih voz, vinogradniške opreme, delovnih strojev, konjenikov, gasilcev izpred kleti Alojza Pirca na Ravneh preko Nove Gore na Veliki Trn, v kateri so poleg domačinov sodelovala tudi druga vinogradniška društva.
Nato so na igrišču na Velikem Trnu, ki so ga pokrili z velikim šotorom, pripravili kulturni program, za zabavo je skrbel ansambel bratov Poljanšek, organizatorji pa so seveda poskrbeli, da številni obiskovalci prireditve niso ostali ne lačni ne žejni.
Več pa v fotogaleriji.
P.P., foto: J.M.