Račani obnovili „pranger"
Objavljeno:
Ponedeljek, 30.11.-0001 Rubrika:
PANORAMA

V projektu druženja treh generacij sta združila moči
Turistično društvo Lovrenc Raka in OŠ Raka ter organizirala pohod in kolesarjenje po poteh naravne in kulturne dediščine Rake. V okviru tega projekta so člani TD Lovrenc Raka
obnovili sramotilni kamen.
Okoli »prangerja« so položili robnike, tlakovali pot in pritrdili obvestilno tablico. Tako je »pranger«, kot eden izmed maloštevilnih v Sloveniji, zopet pripravljen na ogled morebitnim obiskovalcem. Tu gre zahvala tudi lastnikom zemljišča za dovoljenje in pomoč. Člani TD so izdelali tudi nekaj ličnih klopi, ki so jih postavili ob sramotilnem kamnu, pri
domačiji Humek in
v Vinjem vrhu, tako da se lahko sprehajalci spočijejo in v miru občudujejo utrinke naše čudovite okolice.