22. april, svetovni dan planeta Zemlja, so na OŠ Brežice obeležili z obravnavo ekoloških vsebin v okviru pouka in ur oddelčne skupnosti. Odločili so se, da vsebine razširijo in poglobijo ter jih ponudijo nadarjenim učencem, pa tudi ostalim ustvarjalnim in vedoželjnim učencem, v obliki sobotne šole.
Učencem so ponudili delavnice, ki so jih združili pod skupnim naslovom ZEMLJA KLIČE NA POMOČ:-Ogrožene vrste živali in ustvarjanje drevesa življenja - mentorici Metka Savić in Polonca Savić;-Planetarne spremembe, odnos do okolja in fotografiranje v Jovsih - mentor mag. Hrvoje T. Oršanič;-Analiza kakovosti voda v naši okolici - mentorica Dušanka Bulut;-Izdelovanje ekoloških sporočil in ekoloških »otokov« v šolskem prostoru - mentorici Jadranka Čabraja in Sabina Dobršek Mladkovič,-Izdelovanje uporabnih in dekorativnih predmetov s servetno tehniko - mentor Miodrag Jevtović. Delavnice so potekale v soboto, 9. maja 2009, od 8.00 do 12. 30. V delavnicah je ustvarjalo 45 učencev od 6. do 9. razreda.
»SKRB ZA NAŠO PRIHODNOST SE PRIČNE PRI NAS SAMIH.«
J. Č.