V soorganizaciji Krajevne organizacije Rdečega križa Leskovec pri Krškem ter Krajevne skupnosti Leskovec pri Krškem je danes v bistroju Štirica potekalo srečanje starejših krajanov iz območja krajevne skupnosti, ki so dopolnili 75 in več let. Po besedah predsednice leskovške KO RK Majde Bajc, ki ima za seboj že častitljiv staž članstva v tej humanitarni organizaciji, saj se je v RK vključila že leta 1946, so na srečanje, ki ga prirejajo že več desetletij, povabili skupno 160 starejših krajanov, od tega se jih je udeležila dobra tretjina ali okoli 70 članov.
In če je namen tovrstnega srečanja, da družno ob pogostitvi preživijo prijetno popoldne, je dejala Bajčeva, pri tem ne pozabijo tudi ne na tiste sokrajane, ki so dopolnili 90 in več let, ki jih ob njihovih osebnih jubilejih obiščejo na njihovih domovih ali v institucijah, kjer prebivajo.Starejšim krajanom so se v uvodnem delu pridružili tudi mladi, in sicer učenke in učenci interesnih dejavnosti na leskovški osnovni šoli, ki so zanje pod mentorstvom prof. Manice Žibret pripravili plesne, pevske točke ter deklamacije, mladi harmonikar Matej Rostohar pa je za še prijetnejše vzdušje na srečanju raztegoval meh tudi po zaključenem uradnem delu srečanja. Vsem prisotnim pa je dobro razpoloženje zaželel tudi predsednik sveta KS Bojan Mežič.
B. M.