V Bistroju Štirica v Krškem je minuli petek popoldan potekalo tradicionalno srečanje starejših krajank in krajanov iz območja Leskovca pri Krškem. Udeležilo se ga je okoli 60 od 175 vabljenih krajanov, ki so dopolnili 75 in več let. V imenu organizatorja, Krajevne organizacije Rdečega križa Leskovec pri Krškem, je zbranim zaželela prijetno druženje predsednica Helena Rogič, ki je ob tej priložnosti s simbolnimi darili obdarila najstarejša udeleženca letnega srečanja, in sicer 90-letno Hermino Zupančič in pet let mlajšega Radoja Anđelića.
Za prijeten glasbeni program so že tradiconalno poskrbeli učenci OŠ Leskovec pri Krškem pod mentorstvom Manice Žibret, letos so to bili Katja in Primož Volčjak ter Andraž Logar. Pri kulturnem programu se je nastopajočim pridružila s prebiranjem avtorske poezije tudi krajanka Karolina Cizerle, po uradnem delu pa je za glasbeno vzdušje poskrbela krajevna zasedba Signali.
B. M.