Srečanje starejših Videmčanov in Leskovčanov
Objavljeno:
Ponedeljek, 30.11.-0001 Rubrika:
PANORAMA
.jpg)
24. oktobra so v Krajevnih organizacijah Rdečega križa Krško-levi breg in Leskovec pri Krškem pripravili letno družabno srečanje krajank in krajanov, ki so dopolnili 75 in več let.Obe krajevni organizaciji sta pri izvedbi tradicionalno podprli tudi matični Krajevni skupnosti. Srečanje krajanov, ki prebivajo na levem predelu mesta Krško in okoliških naseljih, je potekalo v mali telovadnici Osnovne šole Jurija Dalmatina. Srečanja se jih je od 440 vabljenih udeležilo 120, slednje pa so ob tej priložnosti pozdravili in nagovorili predsednica KO RK Krško-levi breg
Marija Kos Vimpolšek, namestnica ravnateljice šole
Valentina Gerjevič, v imenu KS mesta Krško
Jožica Mikulanc in v imenu Občine Krško
Ana Somrak. Vsi navedeni so poudarili skrb za sočloveka in pomen tovrstnih srečanj, ki so priložnost za ohranjanje znanstev in prijateljskih vezi, za prijetno vzdušje v uvodu srečanja pa so poskrbeli učenci šole, harmonikar
Adolf Moškon in Pevke izpod Gorjancev. Še posebej pa so v svoji sredi starejši krajani in organizatorji pozdravili najstarejša udeleženca srečanja,
Gvida Grabarja in
Marijo Petan.
Istočasno je leskovška KO RK srečanje pripravila v Bistroju Štirica, 60 starejšim krajanom pa sta prijetno druženje ob kulturnem programu, ki so ga izvedli učenci leskovške osnovne šole pod vodstvom mentorice
Manice Žibret in domača glasbena zasedba z ljudskimi glasbili Signali, zaželela predsednica krajevne organizacije RK
Helena Rogič in v imenu KS Leskovec pri Krškem
Bojan Mežič. Tudi tu so bili simboličnega darila in pozornosti deležni najstarejši udeleženci, in sicer
Jože Božič iz Velike vasi ter Leskovčanki
Milka Šiško in
Hermina Zupančič.
B. M. FOTO: Sven Mavsar {gallery}2014-10/stlesk14{/gallery}