Časopis za pokrajino Posavje
13.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Stanovanjska skupina Brežice na projektu Erasmus + v Splitu

Objavljeno: Petek, 08.05.2026    Rubrika: PANORAMA Sporočilo
IMG_0949.

Stanovanjska skupina Brežice na Erasmusu v Splitu

Stanovanjska skupina Brežice spada pod Strokovni center Mladinski dom Malči Beličeve Ljubljana. V skupini so nastanjeni mladostniki, ki imajo čustveno-vedenjske težave. Cilj našega dela je, da se jim ponudi strukturirano in spodbudno okolje ter da se jim omogoči različna doživetja.

V ta namen smo se v Stanovanjski skupini Brežice prijavili na Erasmus izmenjavo ter od 30.3.2026 do 3.4.2026 obiskali Dom za otroke Maestral v Splitu. Namen Erasmus projekta mobilnosti je tudi sicer omogočiti mladim, da pridobijo nova znanja, izkušnje in jezikovne spretnosti ter da se povežejo z ljudmi iz različnih držav. Z željo, da bi sledili temu, so mladostniki preko različnih aktivnosti spoznavali svoja močna področja.
 
IMG_1021.

Umetniško ustvarjanje


Tako so se spoznali s sosednjo državo Hrvaško in preko kviza izvedeli nekaj zanimivosti o njej, imeli pa so tudi možnost predstaviti Slovenijo. V sklopu tega so pripravili našo tradicionalno jed (Matevž, kislo zelje in jabolčni štrudelj), poskusili pa so tudi jed, ki je značilna za regijo, v kateri smo se nahajali, in sicer soparnik, ki malo spominja na pico, vendar vsebuje veliko špinače. S tamkajšnjimi otroci so se povezali v različnih športnih aktivnostih in umetniškem ustvarjanju, imeli pa so se tudi možnost učenja orientacije v novem okolju in učenja tujega jezika oziroma veščin komunikacije. Tekom izmenjave so mladostniki spoznavali drug drugega in sebe ter premagovali svoje strahove (npr. plavali v hladnem morju). Za konec so našim gostiteljem pripravili darilca in majhno poslastico (palačinke) ter obljubili, da se še kdaj vrnejo.

Vir: Strokovni center Mladinski dom Malči Beličeve Ljubljana, Stanovanjska skupina Brežice
« Nazaj na seznam