Časopis za pokrajino Posavje
24.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Zmaga OŠ Bistrica ob Sotli: Zemljo so nam posodili otroci

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: PANORAMA
Zmaga OŠ Bistrica ob Sotli: Zemljo so nam posodili otroci Tri učenke osnovne šole Bistrica ob Sotli, Lucija Debelak, Martina Požek in Sara Stadler, mentorica ga. Vanja Kolar, predstavnica Kozjanskega parka Nada Vreže in pa gospod hišnik Ivo Zupan, smo se 22. aprila odpravili na dolgo pot proti Ljubljani. Šli smo na svečano zaključno prireditev projekta Zemljo so nam posodili otroci. Vsi dobre volje, z nasmehi na obrazu in polni pričakovanja, smo prišli v kongresni center MONS. Ker omenjeni projekt poteka pod pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije, njegove ekscelence dr. Danila Türka, je bil med ostalimi uglednimi gosti, tudi on prisoten na prireditvi.

Osnovna šola Bistrica ob Sotli je nominirala Kozjanski park v kategoriji kakovosten odnos do voda. Naj povem, da smo se z nominacijo zelo potrudile in projektno nalogo izdelale in napisale na roke. Glede na to, da smo se že med izdelavo same nominacije in brskanjem za podatki mnogo naučile o varovanju voda, in mislimo z ozaveščanjem lokalnega prebivalstva nadaljevati tudi v privatnem življenju, bi nam bila zmaga na našem področju le še pika na i, ki bi potrdila, da smo dobro opravile svojo nalogo. Pred podelitvijo priznanj smo bile razburjene in nekaj trenutkov pred razglasitvijo že pošteno živčne. Ko pa smo zaslišale ime naše šole, je zadrega seveda izginila in ponosno smo odkorakale proti odru. Glede na to, da smo se letos prvič prijavili k tem projektu, nam je ta zmaga dala še dodaten zagon in mislim, da bo naslednje leto nominacija še boljša, kljub temu, da nas, devetošolk, na žalost ne bo več na naši šoli. Zahvaljujemo se naši mentorici, da nam je omogočila sodelovanje pri projektu in hkrati tudi Kozjanskemu parku, da so si vzeli čas za nas.

Sara Stadler

Foto: arhiv OŠ

« Nazaj na seznam