V soboto, 7. 11. 09, se je v odvijalo 6. kolo 1. B lige in Sevničani so v Ajdovščini ostali brez zmage. Prvi polčas je bil v znamenju odličnih obramb vratarjev, gostujočega Gerčarja in domačega Keviča. Kljub temu, da so domači vodili že za dva gola (7:5), so Sevničani zopet z odlično igro v obrambi uspeli do konca polčasa rezultat poravnati na 10:10.
Ključni trenutki tekme so se odvijali v prvih desetih minutah drugega polčasa, ko je Ajdovščina z delnim izidom 5:0 Sevničanom zadala končni udarec. Zopet je blestel vratar Kevič, ki strelov z razdalje praktično ni spustil v mrežo. Najvišje vodstvo pri domačih je bilo pri rezultatu 18:11, nato pa se je na parketu začela odvijati prava zmešnjava. Najprej so se vrstile izključitve pri domačinih, ki so v nekem trenutku igrali samo s tremi igralci, zaradi treh izključitev pa je bil diskvalificiran tudi Trunkl Uroš. Nato pa se je podoben scenarij odvil še pri Sevniški ekipi, ki se je 10 sekund borila s samo dvema igralcema. Diskvalificirana pa je bila tudi nova sevniška okrepitev , Zorc Kristijan, ki je v 57. minuti storil grob prekršek. Sodnika sta skupaj dosodila 17 izključitev in vseh 17 v drugem polčasu. Na koncu so slavili domači z rezultatom 26:20.Pri domačih je najbolj blestel Šturm Blaž z 8 zadetki, pri Sevničanih pa Kozole Aleš s 7 zadetki in 100% realizacijo strelov iz sedmih metrov. Sevnica ima tako po 6. krogu skupno 6 točk in zaseda 6. mesto 1.B lige. Najboljši strelci obeh ekip: Šturm 8, Kozole 7, Čermelj 6, Cunjac 5, Dražetič 4, Ošlovnik 4
Gregor Gračner, RK Sevnica